Vážení vedoucí kolektivů mladých hasičů, Vážení trenéři sportovních oddílů mládeže SDH,

letošní rok pro nás pro všechny připravil těžkou zkoušku.

Nemůžeme se scházet s našimi hasičaty, nemůžeme sportovat, tvořit, chodit do přírody, výletit ani jezdit na víkendovky. Nemůžeme zkrátka dělat to, co tolik milujeme, bez čeho je náš život poloviční. Ano, nemůžeme to dělat všichni společně tak, jak jsme zvyklí, jak je to pro nás běžné. ALE…

Jsme spolek, jehož výsadou je pomáhat, spolupracovat, být odvážní a obětaví. Jsme spolek, který si umí poradit právě ve chvílích nelehkých. A právě takové všichni prožíváme. Pandemie Covid-19 nám všem vzala svobodu života. Přesto vy všichni dokazujete, že být dobrovolným hasičem je poslání.

S pomocí sociálních sítí hledáte cesty, jak být s „vašimi dětmi, dorostenci a dorostenkami“, hledáte cesty jak je motivovat, aby byli odpovědní a dodržovali stanovená opatření, hledáte cesty,  jak „být spolu“. Vedete  mládež k pomoci bližnímu, využíváte 3D tiskárny, šijete s dětmi roušky, roznášíte letáčky… Mnozí z vás se i letos zapojili do dobrovolnických a charitativních projektů Květinový den Ligy proti rakovině nebo 72 hodin České rady dětí a mládeže a dalších.

Velmi vám za to děkujeme!

Na jaře jsme se pokusili vám podat pomocnou ruku projektem Společník, který v podstatě má své využití v jakékoliv době. Věříme, že i nyní vám může být oporou a motivací. 

V současné chvíli přicházíme s Projektem SPOLEČNICE, kamarádkou Společníka. Našim cílem je občas, v nepravidelných intervalech, představovat vaše náměty a nápady, jak se se současnou situací u vás v kolektivu či oddíle vyrovnáváte, jakou formu volíte kontakt s dětmi, co připravujete dál, co chystáte na adventní čas apod. Pište nám svoje nápady, zkušenosti, posílejte odkazy především na vaše webové stránky, či facebookové příspěvky. SPOLEČNICE velmi ráda zprostředkuje vaše náměty dalším kolegům. Pomozme si vzájemně, má to smyl!

Úsek mládeže SH ČMS v současné době připravuje podklady pro podání žádosti o dotaci na rok 2021 do výzvy Programů na podporu práce s dětmi a mládeží pro NNO (volný čas, vzdělávání, tábory a další). I v tomto případě se na vás obrátíme s žádostí o pomoc, abychom mohli projekt připravit kvalitně v souladu s vašimi plány práce v kolektivech. V nejbližších dnech zveřejníme google dotazník, prosíme vás o jeho vyplnění, aby údaje, které uvedeme v projektu na rok 2021 byly co nejrelevantnější. Děkujeme!

Uspěli jsme ve výzvě Investice, ze které bude pořízen materiál pro táborovou základnu Bílé Poličany a další. Zároveň je vyhlášena výzva Můj klub pro sbory dobrovolných hasičů, která je určena pro sportovní oddíly SDH, které pracují s dětmi a mládeží do 23 let. Ano, málokdo má asi v této době náladu a chuť tvořit dotační žádosti. Přesto, nepodceňujme možnosti finančního zabezpečení naší budoucí činnosti s dětmi a mládeží. Buďme odpovědní a uvážliví. Chceme-li v budoucnu naši práci nastartovat v plné míře, musíme ji finančně zajistit! Nebojte se a pojďte do toho! Jsme tu pro vás kdykoliv budete potřebovat.

Své náměty do projektu Společnice i dotazy k Můj klub směřujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 606 683 699

Milí vedoucí, trenéři,

děkujeme vám za práci, kterou odvádíte pro naši hasičskou mládež i pro společnost. Jsme přesvědčeni, že ač je zkouška, kterou procházíme velmi těžká, společně ji zdoláme a zapíšeme si do našich pomyslných indexů: SLOŽENO, USPĚL/USPĚLA, A*.

Přejeme vám pevné zdraví a udržme si víru ve společný radostný a spokojený život.

Za ÚORM

Monika Němečková, náměstkyně starosty SH ČMS pro úsek mládeže

Josef Bidmon, vedoucí ÚORM