Letní prázdniny začnou pro mladé hasičské závodníky a závodnice velmi očekávaným Mistrovstvím ČR dorostu v požárním sportu, které bude probíhat celé tři dny od soboty 3. 7. do pondělí 5. 7. na Městském stadionu v Zábřehu.

 Sportovního klání se budou účastnit, nejlepší týmy dorostenců a dorostenek z jednotlivých krajů, očekává se účast 15 sedmi až osmi členných družstev v obou kategoriích. Během prvních dvou dnů se představí v disciplínách: běh na 100 metrů s překážkami, štafeta 4 x 100 metrů, test vědomostí z požární ochrany a požární útok.

Pondělí bude patřit jednotlivcům, nejlepším dorostencům a dorostenkám ve věkových kategoriích 13–18 let, a to v disciplínách běh na 100 metrů s překážkami, test z hasičských a záchranářských vědomostí a dvojboj. Předpokládaná účast je 84 závodníků.

Mistrovství se koná pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Josefa Suchánka a starosty města Zábřeh Františka Johna. Hlavním organizátorem je SH ČMS, Krajské sdružení hasičů Olomouckého kraje a Okresní sdružení hasičů Šumperk.

Podrobné informace k soutěži najdete na stránkách mládeže SH ČMS.