Nejlepší sportovci Ministerstva vnitra se sešli v pondělí 3. října v Betlémské kapli na slavnostím vyhlášení ankety Sportovec Ministerstva vnitra roku 2022. Hlavní cenu si odnesla Martina Sáblíková. Bronz na olympiádě v Pekingu znamenal sedmou medaili ze zimních her a je tak nejúspěšnější českou olympioničkou v historii. Cenu ministra vnitra pak získal lezec Adam Ondra. Ten si na letošním mistrovství Evropy připsal medailový hattrick. Zlato v lezení na obtížnost, stříbro v olympijské kombinaci a bronz z boulderingu.

Za hasiče byli oceněni družstva TFA a Požárního sportu, muži A. Reprezentační družstvo požárního sportu ČR nemělo konkurenci na hasičské olympiádě CTIF ve slovinském Celje, kdy jednoznačně vyhrálo všechny disciplíny požárního sportu (100m překážek, výstup do 4. podlaží cvičné věže, štafeta 4x100 m překážek, požární útok). Další 2 zlaté medaile získali jednotlivci za 100m překážek a ve výstupu do 4. podlaží cvičné věže. Reprezentační družstvo HZS ČR v disciplínách TFA vyhrálo na Světových policejních a hasičských hrách v Rotterdamu zlaté medaile v týmové soutěži ULTIMATE FIREFIGHTER. Naši hasiči porazili v těsném souboji obě družstva hasičů z Brazílie o pouhých 0,6 vteřiny, kdy celkový čas byl 4min.