Akce konaná pod záštitou radního pardubického kraje Miroslava Krčila, DiS. proběhla v sobotu 10. prosince 2022 v Multifunkčním centru Hlinsko. Pořadatelství se s plnou parádou zhostila Česká hasičská jednota Hlinsko, vše bylo perfektně připravené od cen, přes občerstvení až po diskotéku pro děti, která proběhla po samotném vyhlašování. Samozřejmě nesmíme opomenout, že vše se připravovalo v plné spolupráci s Okresním sdružením hasičů Chrudim.

Na galavečeru se vyhlašovaly:

• Liga okresu Chrudim v požárním útoku a v běhu na 60m s překážkami
  • závod požárnické všestrannosti
  • poděkování za vzornou reprezentaci okresu Chrudim ve vyšších soutěžích na celorepublikové úrovni

A jak to celé vlastně dopadlo? Vezměme to postupně, od útoků přes šedesátky až k dorostu.

V lize požárních útoků v kategorii starší žáci se umístili týmy na stupních vítězů takto:

• 3. místo SDH Miřetice

Poté přišli na řadu jednotlivci, běh na 60m s překážkami, ti měli čtyři kategorie.

• 3. místo Víšek Vojtěch SDH Markovice

Další vyhlašovanou disciplínou byl „braňák“, i ten má dvě kategorie, mladší a starší žáci. Zde jsou vyhlašovaní a jejich umístění.

• 3. místo SDH Morašice

Jak jsme již zmiňovaly, také se děkovalo za reprezentaci okresu v soutěžích na vyšších postupových kolech. Pro ocenění si na pódium přišli tito závodníci či týmy. Martin Šulc z SDH Seč za 1. místo na MČR v běhu na 60m s překážkami, spolu s ním Nela Slezáková z SDH Skuteč za umístění na 8. příčce. Po nich následoval tým dorostenců SDH Skuteč, který se na MČR v požárním sportu dorostu umístil na celkovém 2. místě.

Posledním vystoupením galavečera bylo také poděkování důležitému článku těchto úspěchů, bez kterých by to nešlo, vedoucím. I oni dostali poděkování a ocenění za jejich práci s mládeží, a to v podobě odznaku, který byl vydán u příležitosti 50. výročí Hry Plamen.

Této akce se zúčastnilo přes 300 lidí z řad závodníků, vedoucích, trenérů, rodinných příslušníků a významných hostů. Mezi nimi byl Miroslav Krčil, DiS. radní PAK pod jehož záštitou se akce konala, dále Miroslav Kunhart starosta OSH Chrudim, Ing. František Pilný, MBA starosta města Chrudim a další starostové obcí, měst a sborů, bez nichž by se žádné soutěže nemohli konat a na tuto akci také finančně přispěli. A samozřejmě mezi přispívajícími byli i další sponzoři – EDERA Group a.s., Hroty nejen pro atlety a Branko Danielovský. Všem patří velké poděkování.