Nového Fordu Transit by se měli dočkat dobrovolní hasiči v Uherském Hradišti, kteří shodou okolností letos oslaví 150 let od svého založení. Naposled slavnostně přejímali před radnicí nový vůz vloni jejich kolegové z Vések. „Výměna auta JSDH Uherské Hradiště je již potřebná zejména vzhledem ke stáří vozu, který byl vyroben v roce 2004, ale i kvůli vysokému počtu najetých kilometrů a rostoucím nákladům na odstraňování závad,“ sdělil mluvčí radnice v Uherském Hradišti Jan Pášma.
Vůz by měl být vybavený základním požárním příslušenstvím, devíti místy k sezení a prostorem pro uložení materiálu. Radnici bude stát 1 milion a 250 tisíc korun. Kdy bude nové auto k dispozici, zatím radnice neví, dodací lhůty automobilů jsou v současnosti o mnoho delší, než tomu bylo dříve.
„U auta pro hasiče z Vések jsme na dodání čekali více než rok, což je opravdu hodně. Přáli bychom si, aby auto pro JSDH Uherské Hradiště bylo připraveno v podstatně kratším termínu. Byl by to pro ně pěkný dárek k letošnímu 150. výročí od založení jednotky dobrovolných hasičů u nás ve městě,“ řekl starosta města Stanislav Blaha.
Město Uherské Hradiště na základě požárního zákona aktuálně zřizuje pět jednotek dobrovolných hasičů (Uherské Hradiště, Mařatice, Jarošov, Míkovice a Vésky). Ty zasahují na území města zejména při mimořádných událostech, například při odstraňování následků živelních pohrom, dále také při požárech budov nebo polního porostu.
dárek. Na nový Ford Tranzit k příležitosti výročí 150 let existence se mohou těšit uherskohradišťští dobrovolní hasiči.
 
Autor: Pavel Bohun
Foto: Jan Pášma
Zdroj: Slovácké noviny, 3. 2. 2023, s. 3.