VÝZVA KE STAŽENÍ

NÁVRATKA o SDH - ke stažení

Dovolujeme si Vás informovat o hasičské pouti ve Křtinách. Při příležitosti oslav svátku svatého Floriána, patrona hasičů, bude farnost Křtiny a městys Křtiny, ve spolupráci s SDH Křtiny, SDH Kanice, SDH Bukovina SDH Habrůvka a SDH Babice n. Sv., pořádat 30.dubna 2023 hasičskou pouť. (První pouť se konala v roce 2002, letos bude po dvacáté. V letech 20 a 21 se nekonala)

V průběhu doby se stala největším setkáním hasičů a jejich příznivců na Jižní Moravě

Program této hasičské pouti:

- prezence hasičů na koupališti ve Křtinách od 8:30 do 9:30 hod.

- V 10:00 hod. průvod jednotek zúčastněných hasičských sborů přes městys Křtiny od koupaliště ke chrámu (se zástavami, v historických, dobových i současných uniformách, s technikou historickou, dobovou i současnou – nebo i bez ní)

- v 10:30 až 11:30 hod. mše svatá v chrámu Panny Marie Křtinské

- od 12:00 do 13:30 hod

- žehnání techniky a hasičských symbolů

- ukázka činnosti mladých hasičů

- ukázka zásahu hasičů

- během celého programu bude hrát dechová hudba Sivická kapela

 

V případě, že máte zájem, zúčastnit se této pouti, zašlete prosím přihlášku s vyplněnými údaji o Vašem SDH a technice. V případě dotazů kontaktujte prosím člena organizačního výboru, br. Petra Matušku, e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , tel. mobil 723 640 903. Dojednáme poté případné podrobnosti osobně nebo písemně.

Prosíme i o sdělení s jakou technikou se dostavíte. Opravdu prosíme, vyplňte přiloženou návratku s údaji o Vašem sboru – bude použito komentátorem. Návratku vraťte e-mailem na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo poštou na adresu Matuška Petr, Křtiny 32, 679 05 Křtiny.

Termín doručení návratky: do 10.dubna 2023. (čím dříve, tím lépe)

Je též možné uspořádat výstavku v krytých prostorách (v případě většího rozsahu), nebo venku pod stánkem, např. nášivky, domovenky…)

Také je možnost při slavnostní mši jmenovitě vzpomenout na Vaše zemřelé bratry či sestry, kteří nějak významně působili ve Vašich sborech (prosím uvést celé jméno a funkci).

V případě, že máte novou (staronovou) hasičskou techniku (vozidlo, prapor, hasičský symbol apod.)  je též možné v případě Vašeho zájmu dojednat požehnání Vašeho praporu, techniky (vozidla) apod., které by uskutečnil křtinský kněz po mši přímo na náměstí u monumentálního chrámu.

Občerstvení přímo na náměstí zajištěno – guláš z polní kuchyně, cigára z udírny, Restaurace u Farlíků a ostatní místní restaurace, pivo, limo.

Jménem organizačního výboru zdraví

br. Petr Matuška za SDH Křtiny a br. Ing. Vladimír Kalivoda, předseda mikroregionu Časnýř