DĚTSKÝ DEN na Pražském hradě se letos se uskutečnil v sobotu 25. května a záštitu nad ním opět převzala manželka prezidenta republiky Eva Pavlová. Malí i velcí návštěvníci mohli procházet Královskou zahradou a Jelením příkopem a podle mapy se zastavit na stanovištích, kde pro ně byly připravené úkoly. Na konci trasy pro ně byla pro ně pak byla připravena odměna. 

SDH Praha Žižkov společně s SDH Praha - Satalice, TFA tým Praha a SDH Praha Libuš nabídli náhled do preventivně-výchovné činnosti a hlavně do disciplín TFA. Dle slov starosty SDH Praha - Žižkov a specialisty v oblasti IZS a OOB Hasičského útvaru ochrany Pražského hradu Tomáše Horského hasiči představili širokou škálu své činnosti: "Ukazujeme dovednosti, co se týče práce s hadicemi, se džberovou stříkačkou, nebo napojování na rozdělovač a na proudnice. Jsou zde k dispozici i nástěnky preventivně-výchovné činnosti, aby se děti naučily, jak si sbalit evakuační zavazadlo nebo jaká jsou čísla tísňových linek. Pro nejmenší tu máme pexeso s hasičskými a záchranářskými motivy, pro starší děti máme připraveno i lano na uzlování."

Kromě sdružení hasičů své stánky a program měly připravené organizace Junák - český skaut, Asociace TOM, Liga lesní moudrosti, Česká táborická unie a další.

Mgr. Irena Špačková