Tradiční slavnostní Gala odpoledne hasičských sportů připadlo v letošním roce na sobotu 18. listopadu. V pražském Divadle pod Palmovkou se sešli ti nejlepší z hasičských sportů. Vedle nejvyšších představitelů SH ČMS se zúčastnili také významní hosté, aby převzali poděkování za spolupráci se sdružením -  jmenujme zástupkyni Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy Helenu Knappovou, předsedu Sdružení sportovních svazů Zdeňka Ertla nebo Lumíra Hynečka, ředitele pivovaru Litovel, který se stal hlavním partnerem hasičského sportu.  

Programem provedli Jarka Čečrdlová a Pavel Čapek. Nejprve byl připomenut  Český halový pohár 2016 (ročník 2017 končí až o posledním listopadovém víkendu). Následovalo vyhlášení Českého poháru v běhu na 100 metrů s překážkami 2017 a Českého poháru ve dvojboji. V první polovině večera vystoupila s pěveckým vystoupením  Michaela Blechová a muži z SDH Bludov uchvátili parádním tancem na téma Labutí jezero.

Druhou část večera otevřelo emotivní vystoupení mladých hasičů z Bludova, Nové Vsi, Pískové Lhoty a Zádveřic. Přenesli tak přítomné zpět na velký sportovní svátek –  hasičskou olympiádu. Na jeviště pak postupně vystoupali zástupci všech mužských i ženských týmů soutěžících v klasických disciplínách CTIF. Nechybělo připomenutí zlatých úspěchů výpravy požárního sportu. Další krásné pěvecké vystoupení předvedli Michaela Blechová a Matyáš Kalferst z hudebního souboru Kvítek v Poděbradech. Vrcholem večera pak bylo ocenění účastníků Mistrovství světa v požárním sportu 2017. V tureckém Izmiru se totiž české reprezentantky staly královnami světového požárního sportu, a  to nejen tím, že zvítězily v královské disciplíně, požárním útoku, ale především celkovým vítězstvím na šampionátu.