SH ČMS - Krajské sdružení hasičů Zlínského kraje pořádalo v pátek 27.4.2018 jubilejní X. propagační jízdu Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, která navázala na více než stopadesátiletou historii organizovaného českého dobrovolného hasičstva a zahájila hasičské oslavy 100. výročí vzniku Československa ve Zlínském kraji. Jízdou se dobrovolní hasiči přihlásili také k tradicím svého národa, a proto byla situována z kolébky Velké Moravy – Velehradu přes poutní místo Zlín–Štípa na Svatý Hostýn, kde na ni v sobotu 28. dubna navázala další akce a to jubilejní XXV. celostátní hasičská pouť na Svatém Hostýně.

Cílem jízdy bylo prezentovat dobrovolné hasiče veřejnosti a připomenout, že jsou připraveni nejen vždy zasáhnout, ale i věnovat nemalé prostředky a volný čas opravám a údržbě historické techniky, se kterou naši předchůdci zajišťovali ochranu životů a majetku spoluobčanů.

Jízdu tvořilo pět historických hasičských vozidel s doprovodnými auty:

Tatra z roku 1931 z SDH Luhačovice
Tatra z roku 1927 z SDH Štramberk
AS Praga RN z roku 1953 z SDH Zlín-Prštné
Praga V3S cisterna z SDH Nezdenice
CAS RT z SDH Valašská Bystřice

Po celé trase z Velehradu přes Staré Město, Uherské Hradiště, Kněžpole, Bílovice, Zlín, Štípu, Fryšták, Holešov a Chvalčov se historická hasičská technika těšila velkému zájmu a obdivu diváků.

Josef Bernátík, starosta SH ČMS - Krajské sdružení hasičů Zlínského kraje

FOTOGALERIE