O uplynulém víkendu se kousek od vodní nádrže Lipno uskutečnilo další Mistrovství ČR psovodů IZS. SH ČMS na něj vyslalo družstvo na základě výsledků Závodu SH ČMS 2018. I když se složení družstva na poslední chvíli měnilo, letošní čistě dívčí a tak trochu staronové složení vybojovalo krásné třetí místo a druhý rok po sobě tak přivezlo umístění „z bedny“. Staronové bylo družstvo proto, že si děvčata oproti loňsku vlastně vyměnila své specializace. Zuzana Hrubešová (SDH Svítkov – Popkovice) nastoupila na sutinu, Martina Taterová (SDH Rynholec) nastoupila na plochu, a pozice vedoucího družstva se ujala Marie Klůsová (SDH Želiv 2).

V kategorii ploch se Martině s fenkou Terezou zadařilo, a předvedly výbornou práci jak v denním, tak i v nočním speciálu, kdy v obou našly 4  figuraty. Při nočním pátrání dokonce ztratila GPS, ve které měli psovodi nahrané hranice oblasti, kterou mají propátrávat. I v takovém případě se psovodka mohla spolehnout na psa, protože Tereze nejen že GPS v lese našla, ale dokonce ji své psovodce i přinesla a obě tak mohly úspěšně pokračovat. V noci nikdo ze závodníků na ploše nenašel všech pět figurantů, ve dne potom o jednoho více než Martina jen jeden ze psovodů, takže z toho bylo nakonec úžasné druhé celkové místo mezi plochaři. Zuzka s Leoshem se v úvodním hledání trošku potýkala se značením již nalezených osob, což ji zdrželo, ale ve dne podala svůj obvyklý skvělý výkon a podržela tak celý tým.


Děvčata předvedla opravdu dobrý výkon a moc jim jako vedoucí družstva gratuluji. Zachovaly klidnou hlavu, pracovaly úžasně, a i když to bylo někdy opravdu o nervy čekat na základně s radiostanicí, opravdu jsem si to jako vedoucí družstva užila a jsem na ně hrdá.

Text a foto: Marie Klůsová – vedoucí družstva

Celkové výsledky družstev:

  1. Policie ČR
  2. HZS ČR
  3. SH ČMS

4-5. MP Praha

4-5. ZBK JMK ČR

  1. ZBK ČR
  2. ZBK ČR (druhé družstvo)

8-9. KZJ ČR

8-9. MP Ostrava

  1. Sirius

Pavel Morávek