Poprvé v dlouholeté historii pětatřiceti přehlídek amatérských scén Divadelní Přibyslav jeviště městského Domu kultury neobsadili herci. Na příslovečných prknech, která znamenají svět, je pro změnu vystřídala dechová kapela.

Pod názvem Hasiči hrají ochotníkům v pátek 12. října vystoupila Ševcovská a hasičská muzika ze Skutče.

Její kapelník Josef Skála připomenul, že je to rovných 30 let, co hrají v hasičských stejnokrojích, a v hledišti zvlášť srdečně pozdravil rodinu kominického mistra Jaroslava Vody z místní části Přibyslavi, z Hřiště. Řekl o ní, že je velký fanouškem právě této hasičské dechovky, na její koncerty jezdí široko daleko. Sólisté hudby proto přibyslavskému kominíkovi zaspívali píseň s příslovečným názvem Kominíček.

Zazněly skladby české a moravské dechovky. Některé, například Zelení hájové, si publikum zaspívalo.

Tečku za déle než hodinovým koncertem patnáctičlenný orchestr udělal Modřanskou polkou Jaromíra Vejvody, která se pod názvem Škoda lásky stala největším hitem II. světové války.

Ředitelka Kulturního zařízení města Přibyslav Zdenka Valnerová Ševcovské a hasičské muzice ze Skutče předala symbol letošní Divadelní Přibyslavi - sošku Shakespearova Hamleta, kterou vytvořila přibyslavská keramička Jana Březková.

Ivo Havlík

Foto autora