Tradiční Gala odpoledne hasičského sportu, které pořádá Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska k vyhodnocení uplynulé sportovní sezony, se konalo v sobotu 19. ledna 2019 v Divadle U Hasičů.

Sešli se zde ti nejlepší z hasičských sportovců. Vedle nejvyšších představitelů SH ČMS a HZS ČR se zúčastnili také významní hosté, z nichž jmenujme senátora PČR a viceprezidenta organizace CTIF Zdeňka Nytru, předsedu Sdružení sportovních svazů Zdeňka Ertla nebo Lumíra Hynečka, ředitele pivovaru Litovel, který je hlavním partnerem hasičského sportu.

Programem provedli Jarka Čečrdlová a Ivo Adámek. Vyhodnocení začalo od těch nejmladších sportovců, tedy Českým halovým pohárem 2018. Následovalo vyhlášení Českého poháru v běhu na 100 metrů s překážkami 2018 v kategoriích mladší, střední, starší dorostenci a dorostenky, muži a ženy. První polovinu programu doprovázela vystoupení třebíčské kapely Like It.

Druhou část večera otevřelo taneční vystoupení Souboj choreografií mladých hasičů z Pískové Lhoty.  Pak byl vyhodnocen Český pohár ve dvojboji a na jeviště vystoupali také zástupci vítězných týmů z Litovel ligy CTIF. Gala odpoledne vrcholilo připomenutím reprezentačních úspěchů minulého roku. Nejprve Mistrovství světa v požárním sportu dorostu. V bulharské Varně naši dorostenci a dorostenky shodně vybojovali bronzové medaile.  V úplném závěru pak byly oceněny ženy, stříbrné ze světového šampionátu v Bánské Bystrici a muži, kteří právě na Slovensku získali historicky první titul mistrů světa v požárním sportu a doplnili tak řadu titulů ve všech kategoriích.

Na prkna Divadla U Hasičů vystoupalo na šest desítek závodníků. Za zmínku stojí také to, že mezi nimi byly dva sourozenecké páry a několik sborů dobrovolných hasičů mělo mezi oceněnými více než jednoho zástupce - Oznice a Tuhaň dokonce tři sportovce.

Přejeme všem sportovcům úspěšnou sezónu 2019!