České reprezentační týmy se chystají v termínu od 8. do 16. září na Mistrovství světa v požárním sportu do ruského Saratova. Kromě mužů a žen se mistrovství budou účastnit i týmy dorostenců a dorostenek SH ČMS. Trenéři již provedli závěrečné nominace, celkem se do Ruska chystá 40 závodníků.

Kromě sportovců delegaci doprovodí zástupce z generálního ředitelství HZS ČR František Zadina a zástupci z řad vedení SH ČMS Jaroslav Salivar a Josef Bidmon. Současně s nimi za českou stranu budou na straně rozhodčích působit Tomáš Lefner jako hlavní rozhodčí pro soutěž dorostu, v té samé kategorii i Roman Mácha, jako zástupce rozhodčího disciplíny pro běh na 100m s překážkami. Pro soutěže dospělých byli světovou federací nominováni Zdeněk Nytra jako rozhodčí disciplíny požární útok a Pavel Marschal jako zástupce rozhodčího disciplíny ve štafetě 4x100m s překážkami.

Důležitou součástí bude i společnost HS Media, která bude v průběhu mistrovství komunikovat s celostátními médii a přinášet tak aktuální informace a výsledky přímo ze stadionu. Věříme, že fanoušci a příznivci požárního sportu tuto skutečnost velmi ocení.

Početnou skupinu ještě doplňují zástupci tiskového oddělení, maséři, trenéři a fyzioterapeutové, kteří se budou snažit, aby úspěchy českého týmu byly pokud možno zlaté.

Všem držíme palce!

Mgr. Irena Špačková

tisková mluvčí SH ČMS