Víte o někom, kdo v roce 2019 zachránil někomu život? Kdo pomohl, když bylo třeba? Kdo měl odvahu a podal pomocnou ruku někomu, kdo to potřeboval?

Nominujte ho do Zlatého záchranářského kříže za rok 2019

Nominovat můžete na www.zachranarskykriz.cz

pomocí nominačního formuláře, nebo odesláním vyplněné nominace ve wordu (viz. příloha) na mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Uzávěrka nominací je 31. ledna 2020.

Nominovat můžete v šesti hlavních kategoriích:

  1. Záchranářský čin laiků, subkategorie dospělí a subkategorie děti do 18 let
  2. Záchranářský čin profesionálů jednotlivců
  3. Záchranářský čin profesionálního týmu
  4. Nejkurióznější záchranářský čin
  5. Humanitární čin mimo území ČR
  6. Cena za výjimečný přínos pro záchranářství

       Zlatý záchranářský kříž vyhlašuje redakce časopisu RESCUE report. Posláním soutěže je ocenit výjimečné, profesionálně zvládnuté zásahy hasičů, zdravotníků, policistů, vojáků a jiných složek integrovaného záchranného systému, dobrovolníků i profesionálů, neziskových organizací působících v oblasti záchranářství. Chceme také podporovat význam záchranářské profese a stavovskou čest záchranářů všech oborů. Obětavé činy první pomoci laiků – dětí i dospělých, jsou přínosné především díky vyjádření lidské nelhostejnosti k ostatním.  Nominované činy jsou posuzovány dvoukolově odbornými hodnotiteli napříč celým spektrem záchranářských profesí. Jako výraz nejvyššího společenského uznání bude ocenění předáno  v prostorách  Pražského hradu přímo z rukou prezidenta republiky a  nejvyšších vládních představitelů.

NOMINAČNÍ FORMULÁŘ