V sobotu 15. 2. 2020 se od rána začala školit na velkém sále HZS v Prostějově 119 účastníků na instruktory, vedoucí a rozhodčí okresu Prostějov. Školení zahájil vedoucí Okresní odborné rady mládeže Josef Havelka.

V úvodu nás Šňupárková Kateřina z HZS seznámila s prezentací – ochrana obyvatelstva, která byla zaměřena na výklad právě pro vedoucí mladých hasičů. Školitelé - Havelka Josef, Ptáček Lubomír a Josef Navrátil seznámili účastníky s materiály pro vedoucí mladých hasičů, probrali jednotlivé disciplíny a směrnicemi pro mladé hasiče a dorost. Praktickou ukázku vázání uzlů předvedl Pavel Smékal. Díky dotaci z MŠMT byla zajištěna strava a pitný režim pro všechny účastníky školení. Do každého sboru byly předány zdarma materiály ke zkouškám – Učební texty pro vedoucí mládeže a Průvodce plněním odznaků odborností.

Celkem 11 instruktorů a 53 vedoucích si prodloužilo svoji již dříve získanou kvalifikaci. Závěr školení byl završen písemnými testy a praktickou zkouškou. Nově zkoušky na instruktora mladých hasičů úspěšně složilo 43 účastníků, kvalifikaci na vedoucího si zvýšilo 8 osob. Také máme 1 nového rozhodčího mládeže II. a 7 stávajících si zkoušky letos prodloužilo na dalších 5 let.

Mgr. Marcela Vystrčilová

Sekretariát OSH Prostějov