Tatrování nabídne skvělou zábavu i pro děti

Záchrana hořícího hradu, úkoly z oblasti požární prevence, vystoupení malých hasičat, možnost zvolit nejkrásnější Tatru, soutěž o nejhezčí básničku nebo třeba rodinná hra Záhada v muzeu, tak na to se mohou těšit děti, které navštíví s rodiči akci Zbirožské hasičské tatrování.

V sobotu 8. září se u Rokycan koná již 8. ročník akce Zbirožské hasičské tatrování. Dle názvu by šlo dovozovat, že tato událost je určena hlavně pro hasiče a všechny milovníky hasičské techniky. Ti se celý rok těší na sraz hasičských Tater a mistrovství ve výměně předního kola na Tatře 815.

Akce Tatrování se snaží nabídnout zábavu pro celé rodiny včetně dětí. Minulý rok si děti mohly užít skákací hrad, veselé hasičské soutěže nebo rodinnou hru „Najdi zvířátka v muzeu“. Některá zvířátka se do muzea zatoulala náhodou, ale některá zvířátka (či technika se zvířecími jmény) hasičům pomáhala v boji s ohněm již před desítkami let. Všem, kterým se podařilo správně rozluštit kvíz, náležela hasičská odměna. 

I v letošním ročníku organizátoři připravili pro děti a jejich rodiče bohatý program. Jako každý rok si děti budou moci vyzkoušet uhasit hořící hrad a vysvobodit hradní strašidlo. Oddělení preventivně výchovné činnosti Hasičského záchranného sboru ČR pro děti do Zbirohu přiveze řadu úkolů k prozkoušení jejich znalostí i dovedností z oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva.

Během celého dne bude probíhat soutěž o nejvtipnější zbirožský rým. Odpoledne bude vyhodnocena celoroční soutěž dětských kolektivů i tvořivých dospělých o nejhezčí hasičskou báseň. De facto celé letošní Tatrování se ponese na vlně veršů a rýmů.

Pro všechny je připravena také nová rodinná hra s názvem „Záhada v muzeu“. V expozici požární ochrany totiž zmizel jeden exponát. Co se s ním stalo? Ukradl ho snad někdo? Na místě zůstal jen papírek s tajemnou šifrou. Hledají se šikovné holčičky a kluci, kteří ve zbirožském areálu najdou 15 otázek, správně je zodpoví, získají tajenku, rozluští tajemnou šifru a najdou ztracený exponát. Na ty nejlepší a nejrychlejší luštitele čekají opět krásné hasičské ceny včetně tolik oblíbených Hasičských pohádek.

Asi není důvod dlouho váhat, sejdeme se ve Zbirohu!

Zbirožské hasičské tatrování se koná 8. září 2018 od 10.00 do 16.00 hodin.

Adresa akce: Pod Parkem 662, Zbiroh-Švabín, Loc: 49°51‘29.34“N 13°45‘7.911“E.

Více informací k programu: http://www.hzscr.cz/clanek/osmy-rocnik-volby-nejkrasnejsi-hasicske-tatrovky-je-za-dvermi.aspx

kpt. Mgr. Nicole Zaoralová
tisková mluvčí
MV-generální ředitelství
Hasičského záchranného sboru ČR

PROGRAM