Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, Kancelář sdružení, Římská 45, Praha 2, vydává Organizační zabezpečení pro 48. ročník soutěže

”Požární ochrana očima dětí a mládeže” pro rok 2022

Vyhlašovatelem soutěže je Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska (dále jen SH ČMS). Soutěže se mohou zúčastnit děti, žáci a mládež do věku 18-ti let v rámci činnosti školní i mimoškolní (Domy dětí a mládeže /DDM/, družstva mladých hasičů /MH/, skautské organizace apod.) Soutěž organizuje Ústřední odborná rada prevence SH ČMS, respektive Okresní a Krajské odborné rady prevence SH ČMS ve spolupráci s Ústřední odbornou radou mládeže, respektive s Okresními a Krajskými radami mládeže.  

ORGANIZAČNÍ ZABEZPEČENÍ - KE STAŽENÍ

PRŮVODNÍ DOPIS - KE STAŽENÍ

VÝSLEDKY - ZÁKLADNÍ KOLO - FORMULÁŘ KE STAŽENÍ

Zveřejňujeme pro vás vítěze republikového kola soutěže POODM (Požární ochrana očima dětí a mládeže) pro rok 2021. 

 

FOTOGALERII Z VYHODNOCENÍ SOUTĚŽE NAJDETE ZDE


ČÁST LITERÁRNÍ

kategorie L1 (žáci 3. – 5. ročníku ZŠ)

1. místo: Alžběta Lajcmanová (SDH Ořešín, Brno)

Budete příště dávat větší pozor až pojedete přes železniční přejezd? - strana 1, strana 2

2. místo: Kristýna Šámárková (ZŠ Rakovského 3136/1 Praha 4 Modřany)

 Hrdinové našich všedních dní, strana 1, strana 2, strana 3, strana 4

3. místo: Matěj Šimeček (SDH Kojetín, 262 55 Petrovice, Příbram)

Jak jsem viděl hasičský zásah

kategorie L2 (žáci 6. – 7. ročníku ZŠ a 1. – 2. ročníku osmiletých gymnázií – prima, sekunda)

1. místo: Denis Burian (ZŠ a MŠ Křižanov, Žďár nad Sázavou)

Hrdina dne

2. místo: Pavel Merta (SDH Klopina, Šumperk)

Na přejezdu

3. místo: Martina Matyášová (ZŠ Kostelec u Holešova, Kroměříž)

Šikovní hasiči

kategorie L3 (žáci 8. – 9. ročníku ZŠ a 3. - 4. ročníku osmiletých gymnázií 1. – 2. ročníku šestiletých gymnázií, (tercie, kvarta)

1. místo: Mikuláš Blajer (SDH Březové hory, Příbrram)

Bouračka vlaku

2. místo: Katka Jonáková (SDH Dobrá Voda u Hořic, Jičín)

Hasiči

3. místo: Martina Lindovská (ZŠ Generála Píky a MŠ Štítina, Opava)

Nehoda na železničním přejezdu - strana 1, strana 2

kategorie L4 (studenti 5. – 8. ročníku osmiletých gymnázií, 3. – 6. ročníku šestiletých gymnázií,1. – 4. ročníku čtyřletých gymnázií, (kvinta – oktáva) SŠ a OU

1. místo: Denisa Neužilová (SDH Březina, Brno-venkov)

Ženy v běhu

2. místo: František Lánský (SDH Velichovky, Náchod)

 Pád letadla Na Cikánce

3. místo: Kateřina Vaňková (SDH Milavče, Domažlice)

I požární sport má své kouzlo – strana 1, strana 2


ČÁST DIGITÁLNÍ

kategorie DT1 (prezentace: min 10 snímků a max 20 snímků), věk 12 až 18 let

1. místo: Štěpán Čompa, SDH SDH Raškovice, Frýdek-Místek

Práce ke stažení

2. místo: Jan Šulek, Veký Ořechov, Zlín

Práce ke stažení

3. místo: Sára Málková, SDH Třebovětice, Jičín

Práce ke stažení

 

kategorie DT2 (videa do 3 minut), věk 12 až 18 let

1. místo: Vít Soják, SDH Horní Černá, Ústí  nad Orlicí

Práce ke zhlédnutí

2. místo: Ondřej Meduna, SDH Ždár u Staré Paky, Semily

Práce ke zhlédnutí

3. místo: Tereza Pospíšilová, Gymnásium Františka Palackého Valašké Meziříčí

Práce ke zhlédnutí


ČÁST VÝTVARNÁ

kategorie M1 (mladší děti (do 5 let – v roce 2020 dovrší 5 let) – mateřské školy)

1. místo: Šimon Balíček, MŠ 575 Mníšek pod Brdy

 


2. místo: Gabriela Glózová, MŠ Vidce 460, Vsetín

 

3. místo: Alžběta Zemenová, SDH Týnec u Horažďovic, Klatovy

 

kategorie M2 (starší děti od 5 let do ukončení docházky v MŠ - v roce 2020 dovrší 6 a více let ) - mateřské školy

1. místo: Zuzana Henrychová, SDH Sudkov, Šumperk

 

2. místo: Jakub Thieme, MŠ Lojovická 557, Praha 4

 

3. místo: Magdaléna Stružinská, MŠ Na Paloučku, Horažďovice 

 

kategorie ZŠ1 (žáci 1. – 2. ročníku ZŠ)

1. místo: Petr Korbel, SDH Blovice, Plzeň-Jih

 

2. místo: Julie Hozová, ZŠ a MŠ Dolní Životice, Opava

  

3. místo: Lucie Kudrnovská, SDH Dolní Řasnice, Liberec

 

kategorie ZŠ2 (žáci 3. – 5. ročníku ZŠ)

1. místo: Karolína Magdaléna Tozbey, ZŠ Bohumínská, Ostrava

 

2. místo: Mikuláš Horčička, SDH Kojetice, Třebíč

 

3. místo: Tereza Korbelová, SDH Blovice, Plzeň-jih

 

kategorie ZŠ3 (žáci 6. – 7. ročníku ZŠ 1. – 2. ročníku osmiletých gymnázií (prima, sekunda)

1. místo: Sára Drábečková, ZŠ Velký Ořechov, Zlín

 

2. místo: Jan Rajnoch, ZŠ Matiční, Ostrava

 

3. místo: Adéla Křížová, SDH Markvartice, Třebíč

 

kategorie ZŠ4 (žáci 8. – 9. ročníku ZŠ, 3. – 4. ročníku osmiletých gymnasií, 1. – 2. ročníku šestiletých gymnázií, (tercie, kvarta), studenti 5. – 8. ročníku osmiletých gymnázií, 3. – 6. ročníku šestiletých gymnázií, 1. – 4. ročníku čtyřletých gymnázií, (kvinta – oktáva) SŠ a OU

1. místo: Filip Wieser, ZŠ Povožská, Strakonice

 

2. místo: Jana Baránková, ZŠ a MŠ Břeclav

 

3. místo: Vít Babišta, SDH Horní Studénky, Zábřeh

 

kategorie ZUŠ1 (žáci základních uměleckých škol ve věku 6 – 10 let)

1. místo: Viktorie Dvořáková, ZUŠ Zruč nad Sázavou

 

2. místo: Lucie Žáková, SDH Nepomyšl, Louny

 

3. místo: Gabriela Šustková, ZUŠ Město Albrechtice, Bruntál

 

kategorie ZUŠ2 (žáci základních uměleckých škol ve věku 11 – 15 let)

1. místo: Miroslav Beránek, VČA výtvarka Skupice, Louny

 

2. místo: Matěj Kotek, SDH Hrabová, Šumperk

 

3. místo: Kateřina Šimíčková, ZUŠ Václava Snítila Mimoň

 

kategorie K1 (pro děti a mládež praktických a speciálních škol 6 – 10 let)

1. místo: Filip Cazacenco, ZŠ, MŠ a PŠ Vsetín

 

2. místo: Sabrina Bandyová, ZŠ nám. A. Jiráska 140, Lanškroun

 

3. místo: Jitka Medunová, ZŠ a PŠ Kostelec nad Černými lesy

 

kategorie K2 (pro děti a mládež praktických a speciálních škol 11 – 18 let)

1. místo: Mário Kanda, ZŠ, MŠ a PŠ Vsetín

 

2. místo: Štěpán Pospíšil, ZŠ nám. A. Jiráska 140, Lanškroun

 

3. místo: Jan Šperl, ZŠ a MŠ Břeclav

 


 

Konečné vyhodnocení republikového kola soutěže "Požární ochrana očima dětí a mládeže za rok 2020" se uskutečnilo v pondělí 14. prosince 2020 v sídle SH ČMS v Hasičském domě v Praze. S ohledem na pandemii koronaviru mělo vyhodnocení mírné zpoždění, ale to nic nemění na tom, že letošní práce, které se nám sešly, byly opět velmi zajímavé a kreativní. Chceme ze srdce popřát všem vítězům, ale zároveń poděkovat všem účastníkům leošního ročníku 2020, doufáme, že hasičská profese bude pro všechny inspirací i pro příští ročník. 
 
Výsledky republikového kola přikládáme ke stažení, s předáváním cen vás oslovíme jednotlivě.
 
Ještě jednou děkujeme za účast v soutěži, již nyní si zde můžete prohlédnout propozice na rok 2021.
 
Na vaše práce se budeme těšit i v příštím roce.
 
Za kancelář SH  ČMS 
Tereza Vosyková (koordinátorka projektu POODM)
 

Vzhledem k aktuální situaci a nemožnosti prezentovat vítězné práce z ročníku POODM 2020 veřejně, pro všechny oceněné a příznivce naší soutěže, dáváme možnost podívat se na projekty alespoň touto formou online na našich stránkách. Doufáme, že v dohledné době nastane příležitost, abychom mohli všechny práce vystavit.


ČÁST LITERÁRNÍ

kategorie L1 (žáci 3. – 5. ročníku ZŠ)

1. místo: TOMÁŠ VRBA (ZŠ a MŠ Kanice, Brno -venkov)

Melbournští hasiči - Velký lesní požár - práce ke stažení

2. místo: ANNA DRESLEROVÁ (ZŠ a MŠ Luková, Ústí nad Orlicí)

Hoří v lese - práce ke stažení

3. místo: FILIP DOHNAL (SDH Staměřice, Přerov)

Ostré cvičení - práce ke stažení 

kategorie L2 (žáci 6. – 7. ročníku ZŠ a 1. – 2. ročníku osmiletých gymnázií – prima, sekunda)

1. místo: MATYÁŠ PRUSÍK (SDH Dnešice, Plzeň)

Požár - práce ke stažení

2. místo: MONIKA ZAJÍCOVÁ (ZŠ Vsetín)

Hasiči - práce ke stažení

3. místo: KATEŘINA HAVLÍČKOVÁ (SDH Bedřichov, Jihlava)

Lesní tajemství - práce ke stažení

kategorie L3 (žáci 8. – 9. ročníku ZŠ a 3. - 4. ročníku osmiletých gymnázií 1. – 2. ročníku šestiletých gymnázií, (tercie, kvarta)

1. místo: KAROLÍNA KAVKOVÁ (SDH Dobratice, okres Frýdek-Místek)

Všem hasičským hrdinům - práce ke stažení

2. místo: SIMONA ZATLOUKALOVÁ (SDH Lubenec)

Odhodlání - práce ke stažení

3. místo: SILVIE FINDOVÁ (ZŠ a MŠ Habry, Havlíčkův brod)

V zajetí plamene - práce ke stažení

kategorie L4 (studenti 5. – 8. ročníku osmiletých gymnázií, 3. – 6. ročníku šestiletých gymnázií,1. – 4. ročníku čtyřletých gymnázií, (kvinta – oktáva) SŠ a OU

1. místo: LUCIE VOKROUHLECKÁ (SDH Třebovětice, Jičín)

Jak království bez ohně málem shořelo - práce ke stažení

2. místo: LENKA NEDĚLKOVÁ (Gymnázium Źďár nad Sázavou)

Světlo z nebes - práce ke stažení

3. místo: JULIE NĚMEČKOVÁ (SDH Březina, Brno-Venkov)

Dochází nám čas - práce ke stažení


ČÁST DIGITÁLNÍ

kategorie DT1 (prezentace: min 10 snímků a max 20 snímků), věk 12 až 18 let

1. místo: JITKA SVOBODOVÁ, SDH Onšov, okres Pelhřimov

odkaz na prezentaci_1_misto

2. místo: SÁRA MÁLKOVÁ, SDH Třebovětice, okres Jičín

odkaz na prezentaci_2_misto

3. místo: SDH PRAŽÁK, okres Strakonice

odkaz_na_prezentaci_3_misto

kategorie DT2 (videa do 3 minut), věk 12 až 18 let

1. místo: RICHARD NIKEL, ZŠ Lipůvka, okres Blansko

odkaz na video_1_místo

2. místo: SDH KLATOVY, okres Klatovy

odkaz na video_2_místo

3. místo: TOMÁŠ ANDRÝSEK, SDH Ždírec nad Doubravou, okres Havlíčkův Brod

odkaz na video_3_místo


ČÁST VÝTVARNÁ

kategorie M1 (mladší děti (do 5 let – v roce 2020 dovrší 5 let) – mateřské školy)

1. místo: TÁŃA DRÁBIKOVÁ (MŠ Val. Klobouky, okres Zlín)

2. místo: ELIŠKA NEVRLOVÁ (MŠ Prostějov)

3. místo: MATĚJ MRÁZ (ZŠ a MŠ Svatá Máří, Vimperk)

kategorie M2 (starší děti od 5 let do ukončení docházky v MŠ - v roce 2020 dovrší 6 a více let ) - mateřské školy

1. místo: EMA PULTAROVÁ (SDH Hustířany, Náchod)

2. místo: VÁCLAV MAREK (MŠ Albrechtice)

3. místo: ADRIAN VOICU (MŠ Chrastava, Liberec)

kategorie ZŠ1 (žáci 1. – 2. ročníku ZŠ)

1. místo: ONDŘEJ KOLÁŘ (ZŠ Žihobce, Sušice)

2. místo: ADAM GÄRTNER (SDH Doubravice nad Svitavou, okres Blansko)

3. místo: NELA ONDRUŠKOVÁ (ZŠ Dřevohostice, okres Přerov)

kategorie ZŠ2 (žáci 3. – 5. ročníku ZŠ)

1. místo: MICHAL DOSKOČIL (SDH Mezilesí, okres Náchod)

2. místo: ADÉLA RICHTROVÁ (SDH Sychotín, Kunštát, okres Blansko)

3. místo: MARKÉTA KUČEROVÁ (SDH Markovice, Chrudim)

kategorie ZŠ3 (žáci 6. – 7. ročníku ZŠ 1. – 2. ročníku osmiletých gymnázií (prima, sekunda)

1. místo: NELA PROCHÁZKOVÁ (ZŠ Dřevohostice, okres Přerov)

2. místo: ANNA ČECHOVÁ (SDH Černčice, okres Louny)

3. místo: VERONIKA PETERKOVÁ (SDH Tisová, okres Ústí nad Orlicí)

kategorie ZŠ4 (žáci 8. – 9. ročníku ZŠ, 3. – 4. ročníku osmiletých gymnasií, 1. – 2. ročníku šestiletých gymnázií, (tercie, kvarta), studenti 5. – 8. ročníku osmiletých gymnázií, 3. – 6. ročníku šestiletých gymnázií, 1. – 4. ročníku čtyřletých gymnázií, (kvinta – oktáva) SŠ a OU

1. místo: DANIELA VANIŠOVÁ (SDH Petrovice, okres Příbram)

2. místo: ANETA MACHATÁ (ZŠ a MŠ Předměřice na Labem, okres Hradec Králové)

3. místo: ADÉLA GROHMANNOVÁ (ZŠ a MŠ Chornice, okres Svitavy)

kategorie ZUŠ1 (žáci základních uměleckých škol ve věku 6 – 10 let)

1. místo: TOMÁŠ MALÍK (ZUŠ Čelákovice, Praha -východ)

2. místo: ONDŘEJ STANĚK (ZUŠ Pozořice, Brno – venkov)

3. místo: DAVID NOVÁK (Obchodní, Štětí)

kategorie ZUŠ2 (žáci základních uměleckých škol ve věku 11 – 15 let)

1. místo: PAVLA LAŠTOVKOVÁ (ZUŠ Starý Plzenec, Plzeň – jih)

2. místo: TEREZA FESLOVÁ (ZUŠ Kaplice, okres, Český Krumlov)

3. místo: VOJTĚCH RADKOVIČ (ZUŠ Pozořice, Brno – venkov)

kategorie K1 (pro děti a mládež praktických a speciálních škol 6 – 10 let)

1. místo: MARIE SURMAJOVÁ (ZŠ a MŠ Kanice, Brno -venkov)

 

2. místo: VOJTĚCH KOTEK (ZŠ a PŠ Velké Meziříčí)

3. místo: FILIP CAZACENZO (ZŠ, MŠ a PŠ Vsetín)

kategorie K2 (pro děti a mládež praktických a speciálních škol 11 – 18 let)

1. místo: SOFIE NĚMEČKOVÁ (SŠ, ZŠ a MŠ Prostějov)

2. místo: STANISLAV PALÁN (ZŠ a MŠ Břeclav)

3. místo: MAREK REŠÁTKO (ZŠ a PŠ Kostelec nad Černými lesy)


 

Vzhledem k současné situaci se vyhodnocení republikového kola POODM za rok 2020 neuskuteční v plánovaném termínu. Vyhodnocení proběhne formou online hlasování v rámci ÚORP a výsledky budou zveřejněny na webu www.dh.cz

Pro více informací kontakujte Terezu Vosykovou na čísle 731 594 267 nebo na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Děkujeme za vstřícnost a pochopení v této době a budeme rádi, pokud nám zachováte přízeň i v roce 2021.

Informace o novém ročníku 2021 naleznete ZDE