Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska vyhlašuje již

46. ročník literárně - výtvarné soutěže

Požární ochrana očima dětí a mládeže 2020

PROPOZICE

LOGO POOD

V pátek 21. června se konalo republikového vyhodnocení literárně-výtvarnéí soutěže POžární ochrana očima dětí a mládeže v Přibyslavi a v ten stejný den proběhlo v areálu Úsřední hasičské školy Bílé Poličany. také vyhlášení Krajského kola Požární ochrany očima dětí a mládeže Královéhradeckého kraje.  
Děti dostaly za své umístění odměny a mohly si užít krásné slunné odpoledne na nádvoří zámku, kde pro ně byly připravené "zábavné hasičské disciplíny" a ukázka hasičských vozidel. 

Krajské sdružení hasičů Plzeňského kraje vyhlásilo literární a výtvarnou soutěž Požární ochrana očima dětí. Zúčastnilo se celkem 774 dětí od věku mateřských škol, kdy nejmladší kategorie byla děti do 5 let, až po víceletá gymnázia. Účastníci soutěže kreslili, psali literární počiny a dokonce i natáčeli tematická videa. Celkem se krajského kola soutěže zúčastnilo 17 mateřských škol, 34 základních škol a 50 SDH.

Slavnostního předání cen na krajském úřadě se zúčastnili zástupci vedení Krajského sdružení hasičů Plzeňského kraje v čele se starostou krajského sdružení Jiřím Černým. Za Plzeňský kraj se setkání zúčastnil předseda výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Jaroslav Šobr.

V kategorii M1 nejmladších účastníků do 5 let zvítězila Barbora Šindelářová, druhé místo obsadila Kateřina Krátká a třetí skončila Tamara Holá. V kategorii M2 první místo získala Viktorie  Isabella Egerová, druhé místo získal Jakub Habrych a třetí místo Petr Korbel. V kategorii o nejlepší tematické video zvítězil tým SDH Čihaň.

Převzato z www.plzensky-kraj.cz

 

V pátek 21. června 2019 se v Centru hasičského hnutí v Přibyslavi uskutečnilo vyhlášení republokových výsdledků literárně-výtvarné soutěže Požární ochrana očima dětí a mládeže 2019.

Vyhodnocovány byly tři nejlepší práce ve všech kategoriích. V letošním ročníku se soutěžilo ve čtyřech kategoriích literární části, v níž soutěžili žáci od třetího ročníku základní h škol až po studenty čtvrtých ročníků středních škol. Též se soutěžilo v deseti kategoriích výtvarné části - soutěžili žáci od mateřských škol ve dvou kategoriích  a žáky od třetí třídy až po studenty posledních ročníků středních škol. Speciální kategorií je kategorie K1 a K2, v níž soutěží děti a mládež s více tělesnými vadami. Poslední je kategorie prací zpracovávaných výpočetní technikou DT 1 a DT 2. 

Jubilejního 45. ročníku soutěže se zúčastnilo 32 228 dětí z 938 mateřských, základních nebo středních škol, 676 sborů dobrovolných hasičů a 24 jiných subjektů pracujících s dětmi a mládeží.

Diplomy a ceny předával starosta Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Jan Slámečka. 

VÝSLEDKY REPUBLIKOVÉHO KOLA POODM 2019

PREZENTACE VÝTVARNÝCH PRACÍ

FOTOGALERIE

LITERÁRNÍ PRÁCE

L1

1. místo - Sára Zezulová - Nejlepší hasič

2. místo - Vojtěch Prokeš - Proč chci být hasičem

3. místo - Anna Horáková - Hasiči jsou potřební

L2

1. místo - Šimon Simonides - Požár v Pavlovcích

2. místo - Veronika Zemanová - Hasiči zasahují

3. místo - Marek Hanus - Svatý Florián

L3

1. místo - Kateřina Jombíková - Temný den

2. místo - Sandra Frantová - Oheň je dobrý sluha, ale zlý pán

L4

1. místo - Lenka Nedělová - Chci jen vědět proč

2. místo - Michaela Fialová - Strážný anděl

3. místo - Markéta Voců - Neohrožený v ohrožení

 

DIGITÁLNÍ PRÁCE NA TÉMA "V DOMĚ HOŘÍ! A CO TEĎ?"

DT1

1. místo - Jakub Drahoš

2. místo - Zuzana Petrášová

3. místo - Klára Vaňková

DT2

1. místo - Adéla Šmejdová

2. místo - Silvie Josefíková

3. místo - Monika Chaloupková

 

 

Ve čtvrtek 16. května 2019 Kulturní zařízení města Choceň přivítalo vítěze krajského kola 45. ročníku soutěže „Požární ochrana očima dětí a mládeže 2019“.

V letošním ročníku se soutěžilo ve čtyřech kategoriích. V literární části, v níž soutěžili žáci od třetího ročníku základních škol až po studenty středních škol. Též se soutěžilo v šesti kategoriích výtvarné části - soutěžili žáci od mateřských škol ve dvou kategoriích a ve čtyřech kategoriích žáci od první třídy až po studenty středních škol. Speciální kategorií byla kategorie K1 a K2, v níž soutěží děti a mládež s více tělesnými vadami. Dále se soutěžilo také ve dvou kategoriích prací zpracovávaných digitální technikou, kdy letošní téma bylo „V domě hoří! A co teď?“

Celkem se soutěže v Pardubickém kraji zúčastnilo 2204 dětí z 68 škol a 76 sborů dobrovolných hasičů. Krásné ceny a diplomy předávali zástupci Krajské odborné rady prevence, Krajského sdružení hasičů Pardubického kraje a Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje. Další odměnou pro soutěžící bylo vystoupení dvou kouzelnic Wendy a Elišky, které sklidilo mohutný potlesk. Prostě atmosféra čtvrtečního podvečera byla úžasná.

Vítězové v jednotlivých kategoriích postupují do celostátního kola této soutěže, které bude vyhodnoceno 23. května 2019 v Praze, a my jim budeme držet palce, aby získali některé z předních umístění.

Závěrem patří velké poděkování Krajskému sdružení hasičů Pardubického kraje za finanční příspěvek na hodnotné ceny. Další poděkování patří sponzorům tj. městu Choceň a firmě PSP izoterm s.r.o., Vysoké Mýto, kteří umožnili pořádání tohoto slavnostního vyhodnocení a potom všem, kdo se podíleli na přípravě a organizaci tohoto vyhodnocení.

Květuše Bogapovová

Rada prevence a ochrany obyvatelstva

OSH Ústí nad Orlicí