Vítáme vás!

Vítáme Vás na oficiálních stránkách Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Přinášíme vám informace o činnosti nejpočetnější organizace v České republice. Máme evidováno 359 116 členů organizovaných v 7662 Sborech dobrovolných hasičů. V našich řadách je také 61 205 dětí a mládeže ve věku do 18 let.
 
Najdete zde informace o práci jednotlivých orgánů SH ČMS, soutěžích dospělých a dětí, o činnosti ústředních hasičských škol Jánské Koupele a Bílé Poličany a Centra hasičského hnutí  Přibyslav. Jsou zde kontakty na jednotlivá OSH a také právní dokumenty týkající se dobrovolných hasičů a jejich činnosti. 
 

O posledním říjnovém víkendu vyvrcholily oslavy 100. výročí vzniku samostatného Československa. Přímo v neděli 28. října 2018 se uskutečnila slavnostní vojenská přehlídka na Evropské třídě.  Té se zúčastnilo na 1700 vojáků Armády České republiky a téměř 300 příslušníků dalších složek Integrovaného záchranného systému, samozřejmě včetně profesionálních a  dobrovolných hasičů. V pochodovém útvaru byla více než stovka hasičů a neseno bylo 31 hasičských  praporů. Dobrovolní hasiči  prezentovali prapory všech krajských sdružení hasičů a ústřední prapor.

V průběhu celého víkendu, tedy od 26. do 28. října byla na Letenské pláni vystavena vojenská, hasičská a další technika od té nejstarší až po tu nejmodernější.

V klidové zóně Letenské pláně pak bylo možné prohlédnout si  prezenční stánky jednotlivých složek IZS, mezi nimiž samozřejmě nechyběla ani společná prezentace Hasičského záchranného sboru a Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.

V četě dobrovolných nesli prapory jendotlivých krajů:

Jakub Jašek - Hl. město Praha

Jan Karban - Středočeský kraj

Lukáš Strapek - Jihočeský kraj

Jaroslav Kolář - Plzeňský kraj

Dominik Novotný - Karlovarský kraj

Pavel Vaňourek - Ústecký kraj

Karel Bukvic - Liberecký kraj

Karel Steiner - Královéhradecký kraj

Miroslav Vacek - Pardubický kraj

Zdeněk Munduch - Kraj Vysočina

Marek Kalinič - Jihomoravský kraj

Vojtěch Žák - Olomoucký kraj

Jakub Gregor - Zlínský kraj

Vojtěch Feher - Moravskoslezský kraj

Jan Kopiště (MSK) - prapor SH ČMS 

Roman Mácha (Ol) - velitel

 

FOTOGALERIE