Ve čtvrtek 16. května 2019 Kulturní zařízení města Choceň přivítalo vítěze krajského kola 45. ročníku soutěže „Požární ochrana očima dětí a mládeže 2019“.

V letošním ročníku se soutěžilo ve čtyřech kategoriích. V literární části, v níž soutěžili žáci od třetího ročníku základních škol až po studenty středních škol. Též se soutěžilo v šesti kategoriích výtvarné části - soutěžili žáci od mateřských škol ve dvou kategoriích a ve čtyřech kategoriích žáci od první třídy až po studenty středních škol. Speciální kategorií byla kategorie K1 a K2, v níž soutěží děti a mládež s více tělesnými vadami. Dále se soutěžilo také ve dvou kategoriích prací zpracovávaných digitální technikou, kdy letošní téma bylo „V domě hoří! A co teď?“

Celkem se soutěže v Pardubickém kraji zúčastnilo 2204 dětí z 68 škol a 76 sborů dobrovolných hasičů. Krásné ceny a diplomy předávali zástupci Krajské odborné rady prevence, Krajského sdružení hasičů Pardubického kraje a Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje. Další odměnou pro soutěžící bylo vystoupení dvou kouzelnic Wendy a Elišky, které sklidilo mohutný potlesk. Prostě atmosféra čtvrtečního podvečera byla úžasná.

Vítězové v jednotlivých kategoriích postupují do celostátního kola této soutěže, které bude vyhodnoceno 23. května 2019 v Praze, a my jim budeme držet palce, aby získali některé z předních umístění.

Závěrem patří velké poděkování Krajskému sdružení hasičů Pardubického kraje za finanční příspěvek na hodnotné ceny. Další poděkování patří sponzorům tj. městu Choceň a firmě PSP izoterm s.r.o., Vysoké Mýto, kteří umožnili pořádání tohoto slavnostního vyhodnocení a potom všem, kdo se podíleli na přípravě a organizaci tohoto vyhodnocení.

Květuše Bogapovová

Rada prevence a ochrany obyvatelstva

OSH Ústí nad Orlicí