Zápis z jednání Aktivu Zasloužilých Hasičů při SH ČMS konaného dne 20.- 21. 5. 2025
v Čeladné v Moravskoslezském kraji
Program jednání:
- Zahájení
- Kontrola zápisu z minulého zasedání AZH SH ČMS
- Informace z jednání VV SH ČMS a SS OSH
- Podrobné informace z krajských Aktivů ZH, včetně informací z jednotlivých OSH (všichni členové AZH)
- Příprava podzimního zasedání AZH
- Diskuze, výměna zkušeností
- Závěr
Přítomni: dle prezenční listiny
Ad.1 Vedoucí AZH SH ČMS bratr Josef Netík, přivítal hosty a přítomné účastníky jednání.
Hosté – náměstek starostky SHČMS br.Aulický Jan, asistenka starostky SH ČMS ses.Vosyková Tereza, úsek vnitroorganizační SH ČMS ses.Švejdová Tereza, starosta KSH MsK br.Kotrc Stanislav, člen ÚOR VO br.Dumbrovský Jan, starosta OSH F.M. br.Velčovský Dalibor, VAZH OSH Opava br.Seidler Vojtěch, VAZH OSH N.Jičín br. Grulich Břetislav, za profesionální hasiče ředitel kanceláře ředitelství HZS MsK plk.Nekola Martin, starosta obce Čeladná Lukša Pavol
Ad.2 br.Souček informoval o kontrole zápisu z minulého zasedání AZH SH ČMS, které proběhlo v listopadu 2024 ve Zlínském kraji, bez připomínek
Ad.3 Informace z jednání VV SH ČMS, včetně připravovaných akcí, podrobně informoval br.Aulický Jan , náměstek starostky SH ČMS a asistentka starostky SH ČMS ses.Tereza Vosyková.
Ad.4 Přítomní zástupci jednotlivých krajů přednesli osobně svá hodnocení o činnosti krajských AZH za uplynulé období, kde upozornili na problémy a klady v činnosti AZH. Závěrem zástupci krajských AZH kladně hodnotili informace, které získávají výměnou zkušeností pro svoji činnost. Rezignaci na krajské vedoucí se hodlají podat vedoucí z Libereckého a Zlínského kraje.
Ad.5 Do bouřlivé, ale kamarádské a plodné diskuze se přihlásili všichni zástupci krajských aktivů. Diskutovalo se o problémech, úspěších, či dílčích nedostatcích. Opětovně se všichni shodli na velikém přínosu pro všechny krajské vedoucí pořádání těchto zasedání v jednotlivých krajích. Uspořádání podzimního setkání bude v kraji Pardubickém .
Ad.6 Závěrem poděkoval br. Netík za práci jednotlivým krajským vedoucím. Upozornil v případě neúčasti vedoucího na jednání, zaslat za sebe náhradu. Všichni se těší na podzimní zasedání u br. Josefa Jiruše v kraji Pardubickém.
Zapsal:
Rudolf Souček
Vedoucí AZH JMK