Zveřejňujeme pro vás vítěze republikového kola soutěže POODM (Požární ochrana očima dětí a mládeže) pro rok 2021. 

 

FOTOGALERII Z VYHODNOCENÍ SOUTĚŽE NAJDETE ZDE


ČÁST LITERÁRNÍ

kategorie L1 (žáci 3. – 5. ročníku ZŠ)

1. místo: Alžběta Lajcmanová (SDH Ořešín, Brno)

Budete příště dávat větší pozor až pojedete přes železniční přejezd? - strana 1, strana 2

2. místo: Kristýna Šámárková (ZŠ Rakovského 3136/1 Praha 4 Modřany)

 Hrdinové našich všedních dní, strana 1, strana 2, strana 3, strana 4

3. místo: Matěj Šimeček (SDH Kojetín, 262 55 Petrovice, Příbram)

Jak jsem viděl hasičský zásah

kategorie L2 (žáci 6. – 7. ročníku ZŠ a 1. – 2. ročníku osmiletých gymnázií – prima, sekunda)

1. místo: Denis Burian (ZŠ a MŠ Křižanov, Žďár nad Sázavou)

Hrdina dne

2. místo: Pavel Merta (SDH Klopina, Šumperk)

Na přejezdu

3. místo: Martina Matyášová (ZŠ Kostelec u Holešova, Kroměříž)

Šikovní hasiči

kategorie L3 (žáci 8. – 9. ročníku ZŠ a 3. - 4. ročníku osmiletých gymnázií 1. – 2. ročníku šestiletých gymnázií, (tercie, kvarta)

1. místo: Mikuláš Blajer (SDH Březové hory, Příbrram)

Bouračka vlaku

2. místo: Katka Jonáková (SDH Dobrá Voda u Hořic, Jičín)

Hasiči

3. místo: Martina Lindovská (ZŠ Generála Píky a MŠ Štítina, Opava)

Nehoda na železničním přejezdu - strana 1, strana 2

kategorie L4 (studenti 5. – 8. ročníku osmiletých gymnázií, 3. – 6. ročníku šestiletých gymnázií,1. – 4. ročníku čtyřletých gymnázií, (kvinta – oktáva) SŠ a OU

1. místo: Denisa Neužilová (SDH Březina, Brno-venkov)

Ženy v běhu

2. místo: František Lánský (SDH Velichovky, Náchod)

 Pád letadla Na Cikánce

3. místo: Kateřina Vaňková (SDH Milavče, Domažlice)

I požární sport má své kouzlo – strana 1, strana 2


ČÁST DIGITÁLNÍ

kategorie DT1 (prezentace: min 10 snímků a max 20 snímků), věk 12 až 18 let

1. místo: Štěpán Čompa, SDH SDH Raškovice, Frýdek-Místek

Práce ke stažení

2. místo: Jan Šulek, Veký Ořechov, Zlín

Práce ke stažení

3. místo: Sára Málková, SDH Třebovětice, Jičín

Práce ke stažení

 

kategorie DT2 (videa do 3 minut), věk 12 až 18 let

1. místo: Vít Soják, SDH Horní Černá, Ústí  nad Orlicí

Práce ke zhlédnutí

2. místo: Ondřej Meduna, SDH Ždár u Staré Paky, Semily

Práce ke zhlédnutí

3. místo: Tereza Pospíšilová, Gymnásium Františka Palackého Valašké Meziříčí

Práce ke zhlédnutí


ČÁST VÝTVARNÁ

kategorie M1 (mladší děti (do 5 let – v roce 2020 dovrší 5 let) – mateřské školy)

1. místo: Šimon Balíček, MŠ 575 Mníšek pod Brdy

 


2. místo: Gabriela Glózová, MŠ Vidce 460, Vsetín

 

3. místo: Alžběta Zemenová, SDH Týnec u Horažďovic, Klatovy

 

kategorie M2 (starší děti od 5 let do ukončení docházky v MŠ - v roce 2020 dovrší 6 a více let ) - mateřské školy

1. místo: Zuzana Henrychová, SDH Sudkov, Šumperk

 

2. místo: Jakub Thieme, MŠ Lojovická 557, Praha 4

 

3. místo: Magdaléna Stružinská, MŠ Na Paloučku, Horažďovice 

 

kategorie ZŠ1 (žáci 1. – 2. ročníku ZŠ)

1. místo: Petr Korbel, SDH Blovice, Plzeň-Jih

 

2. místo: Julie Hozová, ZŠ a MŠ Dolní Životice, Opava

  

3. místo: Lucie Kudrnovská, SDH Dolní Řasnice, Liberec

 

kategorie ZŠ2 (žáci 3. – 5. ročníku ZŠ)

1. místo: Karolína Magdaléna Tozbey, ZŠ Bohumínská, Ostrava

 

2. místo: Mikuláš Horčička, SDH Kojetice, Třebíč

 

3. místo: Tereza Korbelová, SDH Blovice, Plzeň-jih

 

kategorie ZŠ3 (žáci 6. – 7. ročníku ZŠ 1. – 2. ročníku osmiletých gymnázií (prima, sekunda)

1. místo: Sára Drábečková, ZŠ Velký Ořechov, Zlín

 

2. místo: Jan Rajnoch, ZŠ Matiční, Ostrava

 

3. místo: Adéla Křížová, SDH Markvartice, Třebíč

 

kategorie ZŠ4 (žáci 8. – 9. ročníku ZŠ, 3. – 4. ročníku osmiletých gymnasií, 1. – 2. ročníku šestiletých gymnázií, (tercie, kvarta), studenti 5. – 8. ročníku osmiletých gymnázií, 3. – 6. ročníku šestiletých gymnázií, 1. – 4. ročníku čtyřletých gymnázií, (kvinta – oktáva) SŠ a OU

1. místo: Filip Wieser, ZŠ Povožská, Strakonice

 

2. místo: Jana Baránková, ZŠ a MŠ Břeclav

 

3. místo: Vít Babišta, SDH Horní Studénky, Zábřeh

 

kategorie ZUŠ1 (žáci základních uměleckých škol ve věku 6 – 10 let)

1. místo: Viktorie Dvořáková, ZUŠ Zruč nad Sázavou

 

2. místo: Lucie Žáková, SDH Nepomyšl, Louny

 

3. místo: Gabriela Šustková, ZUŠ Město Albrechtice, Bruntál

 

kategorie ZUŠ2 (žáci základních uměleckých škol ve věku 11 – 15 let)

1. místo: Miroslav Beránek, VČA výtvarka Skupice, Louny

 

2. místo: Matěj Kotek, SDH Hrabová, Šumperk

 

3. místo: Kateřina Šimíčková, ZUŠ Václava Snítila Mimoň

 

kategorie K1 (pro děti a mládež praktických a speciálních škol 6 – 10 let)

1. místo: Filip Cazacenco, ZŠ, MŠ a PŠ Vsetín

 

2. místo: Sabrina Bandyová, ZŠ nám. A. Jiráska 140, Lanškroun

 

3. místo: Jitka Medunová, ZŠ a PŠ Kostelec nad Černými lesy

 

kategorie K2 (pro děti a mládež praktických a speciálních škol 11 – 18 let)

1. místo: Mário Kanda, ZŠ, MŠ a PŠ Vsetín

 

2. místo: Štěpán Pospíšil, ZŠ nám. A. Jiráska 140, Lanškroun

 

3. místo: Jan Šperl, ZŠ a MŠ Břeclav